Uwaga - zmiana miejsca kontroli autokarów! - Komunikaty - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Komunikaty

Uwaga - zmiana miejsca kontroli autokarów!

W związku z wprowadzonymi zmianami organizacji ruchu w rejonie Placu Niepodległości w Lublińcu informujemy, że nowym miejscem wyznaczonym do kontroli autokarów jest parking znajdujący się pomiędzy ulicami Zwycięstwa i Opolską, koło ronda Władysława Opolczyka w Lublińcu. Wjazd na parking możliwy jest od ulicy Opolskiej. Organizatorów wyjazdów, rodziców i opiekunów chcących dokonać zgłoszenia kontroli autokaru prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Lublińcu.

Policyjna kontrola kierowcy oraz stanu technicznego autokaru, którym dziecko udaje się na wycieczkę lub zimowy wypoczynek, to jeden z pierwszych i bardzo istotnych czynników mających zapewnić bezpieczeństwo podróżujących. W trakcie kontroli Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzają zarówno stan techniczny autokarówi busów, którymi podróżują  dzieci ale również uprawnienia i trzeźwość kierowców.
Wszystkich organizatorów wyjazdów dla dzieci, ich opiekunów i rodziców chcących dokonać zgłoszenia takiej kontroli prosimy o wcześniejsze informowanie mundurowych. Informację o konieczności podjęcia czynności kontrolnych autokaru prosimy przekazać z 7 dniowym wyprzedzeniem osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Lublińcu, telefonicznie lub za pomocą poczty e-mail.

Wydział Ruchu Drogowego KPP Lubliniec

tel. (47)8583292

e-mail: rd@lubliniec.ka.policja.gov.pl