Wiadomości

Skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 01.09.2022

Lublinieccy policjanci przypominają o możliwości szybkiego kontaktu z Policją za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dostrzegasz w swoim miejscu zamieszkania coś niepokojącego, a może chciałbyś się dowiedzieć o tym, czy w twojej okolicy jest bezpiecznie? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i informuj nas o nich, wykorzystując bezpłatną i intuicyjną aplikację, jaką jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB).

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje w całej Polsce od kilku lat. Narzędzie sprawdza się jako praktyczny komunikator pomiędzy społeczeństwem, a Policją. Dzięki aplikacji każdy przy pomocy komputera lub telefonu z dostępem do Internetu, może zaznaczyć na mapie swojej miejscowości miejsce, w którym dochodzi do łamania prawa. Katalog zagrożeń jest bardzo szeroki, od wykroczeń porządkowych, po używanie środków odurzających. Policjanci nie tylko sprawdzą, czy rzeczywiście we wskazanym miejscu dochodzi do naruszenia przepisów prawa, ale również podejmą działania, aby zagrożenie wyeliminować. 

Główne cele Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa:

   - poprawa bezpieczeństwa i porządku publicznego poprzez włączenie obywateli w wybrane działania Policji,
   - dostosowanie struktur organizacyjnych oraz działań Policji do zagrożeń wskazywanych przez społeczeństwo,
   - platforma wymiany informacji o zagrożeniach


Jak nanieść zgłoszenie?
Wystarczy wejść na stronę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Po jej załadowaniu naszym oczom ukaże się mapa Polski. Musimy tylko kliknąć plus widoczny w prawym dolnym rogu ekranu i wyświetlony zostanie katalog spraw, które można zgłaszać za pomocą platformy. Można dodać samo zgłoszenie, ale zachęcamy do tego, aby opisać krótko występujący problem. Taki opis może pomóc w rozpoznaniu sprawy. Kolejną z opcji jest również możliwość załączenia pliku w postaci zdjęcia lub krótkiego filmu.

Dziękujemy za wszystkie przekazane do tej pory zgłoszenia, których na terenie powiatu lublinieckiego odnotowano ponad 4,7 tys. Zachęcamy do dalszego korzystania i jednocześnie promowania wśród przyjaciół, znajomych oraz rodziny tego rozwiązania. Jeżeli chcesz mieć wpływ na stan bezpieczeństwa w Twojej okolicy, podziel się swoimi spostrzeżeniami z Policją. Reaguj na zagrożenia, a wspólne działania przyniosą oczekiwany efekt.

Powrót na górę strony