Zatrzymani kolejni kierujący z "promilami"
W ciągu dwóch dni lublinieccy policjanci zatrzymali kierowców, którzy po alkoholu usiedli za kierownicą swoich pojazdów. Jeden z nich dodatkowo nie posiadał wymaganych do prowadzenia samochodu uprawnień. Zatrzymane osoby za swoje postępowanie odpowiedzą wkrótce przed sądem. Według obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oprócz utraty prawa jazdy grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Pomimo kierowanych przez Policje i inne instytucje licznych apeli o to, aby nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu, nadal pijani kierowcy stanowią poważny problem na drogach. Lublinieccy policjanci zatrzymali wczoraj w Koszęcinie kierującego Volkswagenem 31-letniego mężczyznę. Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od kierującego alkohol. Po zbadaniu Alkomatem okazało się, że mieszkaniec Gminy Ciasna ma prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie już zatrzymano prawo jazdy, a cała sprawa trafi teraz do sądu. Kolejnego amatora „jazdy na podwójnym gazie"' ujawnili funkcjonariusze Wydziału Prewencji, realizując tzw. kontrolę przesiewową, na ulicy M.C. Skłodowskiej w Lublińcu. Zatrzymany do kontroli 35-letni kierowca Forda wsiadł za kółko, mając w organizmie niecałe 0,3 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny mężczyzna prowadził swój samochód, nie posiadając wymaganych do tego uprawnień, za co grozi grzywna w kwocie od 1 500 zł do nawet 30 000 zł. Ponadto sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów. Za kierowanie samochodem po użyciu alkoholu, mieszkaniec Lublińca zostanie ukarany przez sąd grzywną lub karą aresztu. Za to przewinienie sąd wydaje również zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat.
Nietrzeźwi kierowcy to bardzo duży problem na naszych drogach, gdyż nie wszyscy kierujący biorą sobie do serca liczne apele i ostrzeżenia kierowane przez Policję i różne inne podmioty. Policjanci przypominają, że każdy, kto wsiada do samochodu z przekroczoną normą alkoholu w wydychanym powietrzu lub we krwi, stanowi ogromne zagrożenie na drodze dla siebie, a także dla innych uczestników ruchu drogowego.