Zabezpieczona marihuana
Narkotyki stały się dostępne w wielu miejscach: w szkole, na ulicy, w dyskotece. Wielu rodziców obawia się, że ich dziecko któregoś dnia sięgnie po jeden z nich, uzależni się i zostanie narkomanem. W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży policjanci nie lekceważą żadnego sygnału dot. zażywania środków odurzających przez małoletnich. Wczoraj w mieszkaniu 16 latka zabezpieczono marihuanę.
Narkotyki stały się dostępne w wielu miejscach: w szkole, na ulicy, w dyskotece. Wielu rodziców obawia się, że ich dziecko któregoś dnia sięgnie po jeden z nich, uzależni się i zostanie narkomanem. W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży policjanci nie lekceważą żadnego sygnału dot. zażywania środków odurzających przez małoletnich. Wczoraj w mieszkaniu 16 latka zabezpieczono marihuanę. Wczoraj popołudniu lublinieccy kryminalni uzyskali informację o narkotykach znajdujących się w miejscu zamieszkania 16 latka z Koszęcina. Na miejscu informacja potwierdziła się i funkcjonariusze zabezpieczyli 0,7 g marihuany, która nieletni posiadał w kieszeni odzieży. Sprawa trafi do lublinieckiego sądu.
Co powinni wiedzieć rodzice
Bardzo często dzieci na temat narkotyków wiedzą więcej od rodziców. Przeważnie jednak ich informacje wynikają z mitów krążących wśród młodzieży i nie są prawdziwe. Jeśli chcesz być dla dziecka autorytetem i partnerem podczas rozmów na ten temat powinieneś:
wykazać się rzetelną wiedzą na temat środków odurzających, aby umieć obalić fałszywe przekonania, jakie twoje dziecko posiada na temat narkotyków
nauczyć się rozpoznawać sygnały ostrzegawcze, wskazujące na zażywanie środków odurzających
Sygnały ostrzegawcze czyli na co należy zwrócić uwagę
Pierwsze próby z narkotykami dziecko zwykle starannie ukrywa przed dorosłymi. Wszelkie niepokojące zmiany będzie Ci na pewno łatwiej zauważyć, jeśli masz z dzieckiem dobry kontakt, wiele ze sobą rozmawiacie i dużo czasu spędzacie razem.
Pamiętaj jednak, że niektóre zachowania i postawy mogą mieć inne przyczyny, takie jak kłopoty w szkole lub rodzinne, zranione uczucia, niepowodzenia w kontaktach z rówieśnikami i wiele innych, które należy traktować równie poważnie i starać się pomoc dziecku je rozwiązać.
Każdy z w/wymienionych problemów, który nie zostanie rozwiązany może spowodować, że dziecko sięgnie po narkotyk.