Wiadomości

Zadbajmy o bezpieczeństwo w okresie Dni Wszystkich Świętych

Data publikacji 22.10.2010

Za kilka dni obchodzić będziemy Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Udamy się na cmentarze odwiedzić groby naszych bliskich. Musimy jednak pamiętać , że nie wszyscy uszanują wyjątkowość tego dnia, pełnego zadumy i wspomnień. W autobusach, sklepach i na cmentarzach mogą pojawić się kieszonkowcy.

Za kilka dni obchodzić będziemy Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Udamy się na cmentarze odwiedzić groby naszych bliskich. Musimy jednak pamiętać , że nie wszyscy uszanują wyjątkowość tego dnia, pełnego zadumy i wspomnień. W autobusach, sklepach i na cmentarzach mogą pojawić się kieszonkowcy.
 

PAMIĘTAJMY:
Na cmentarz lub na zakupy nie zabierajmy ze sobą więcej pieniędzy niż jest to konieczne. Nie należy nosić dokumentów, kluczy, pieniędzy w reklamówkach, w otwartych dużych kieszeniach odzieży. Portmonetki, telefony komórkowe, karty bankomatowe, klucze – należy nosić w zamykanej wewnętrznej kieszeni odzieży. Korzystając ze środków komunikacji miejskiej należy torebkę mieć zawsze przed sobą lub trzymać w dłoni.

UWAŻAJMY!
Na cmentarzach kieszonkowcy uważnie obserwują osoby pozostawiające przy nagrobkach torby, dokumenty czy telefony komórkowe. Wystarczy chwila naszej nieuwagi np. oddalenie się od grobu po wodę do kwiatów lub odejście w celu wyrzucenia śmieci, aby złodziej mógł błyskawicznie ukraść pozostawione przez nas

 

                                   NASZE BEZPIECZEŃSTWO ZALEŻY RÓWNIEŻ OD NAS


Ważne jest noszenie torebek, pieniędzy oraz dokumentów w sposób bezpieczny. Złodzieja trudno rozpoznać. Potrafi być miły, uczynny, chętny do pomocy. Może to być osoba młoda lub starsza. Ubrana elegancko i kulturalna. Kieszonkowcy działają pojedynczo i w grupach wywołując tzw. sztuczny tłok. Bądźmy uważni podczas wsiadania i wysiadania z tramwaju, autobusu i podczas robienia zakupów. Ważne jest w miarę możliwości unikanie tłoku i przygodnie poznanych osób. Gdy ktoś kogo nie znamy, widzimy pierwszy raz w życiu, zaczyna się nami interesować, zaczepiać rozmową, należy zastosować zasadę ograniczonego zaufania. Złodziej bezwzględnie wykorzysta każdy moment naszej nieuwagi i roztargnienia.

 

 

Źrodło: KGP

Powrót na górę strony