PaT w Lublińcu – konferencja
Dziś w auli Zespołu Szkół im. A. Mickiewicza w Lublińca odbyła się konferencja poświęcona zbliżającemu się już „ dużymi krokami” VII Przystankowi PAT. W konferencji udział wzięli Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Roman Rabsztyn, funkcjonariusze z KWP w Katowicach, lublinieccy policjanci, przedstawiciele administracji państwowej, lokalnych władz samorządowych, kultury, oświaty oraz organizacji pozarządowych.
Dziś w auli Zespołu Szkół im. A. Mickiewicza w Lublińca odbyła się konferencja poświęcona zbliżającemu się już „ dużymi krokami” VII Przystankowi PAT. W konferencji udział wzięli Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Roman Rabsztyn, funkcjonariusze z KWP w Katowicach, lublinieccy policjanci, przedstawiciele administracji państwowej, lokalnych władz samorządowych, kultury, oświaty oraz organizacji pozarządowych. Przystanek PAT to coroczne ogólnopolskie spotkanie młodych wolontariuszy z całej Polski, którzy chcą wśród rówieśników promować modę na życie bez uzależnień od alkoholu i narkotyków. Dziś w auli Zespołu Szkół im. A. Mickiewicza odbyła się konferencja poświęcona VII przystankowi PAT, który odbędzie się w dniach 10-15 lipca br. w Lublińcu.
W pierwszej części dzisiejszego spotkania, Pełnomocnik Komendanta Głównego insp. Grzegorz Jach zapoznał uczestników z ideą PaT- u, realizowanego w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”. Po wystąpieniu insp. Jacha, młodzi aktorzy z lublinieckiej grupy PaT zaprezentowali spektakl profilaktyczny „Sekret”, który już w lipcu zawita na scenie nowo powstałego lublinieckiego teatru letniego. Poprzez wspaniałą grę, młodzież pokazuje swym rówieśnikom, jak wielkim zagrożeniem we współczesnym świecie są wszelkiego rodzaju uzależnienia. Specjalne dyplomy z rąk Burmistrza Edwarda Maniury odebrali Agata Wróbel i Łukasz Szczepanowski, którzy zostali liderami lublinieckiego Patu.
W drugiej części konferencji, insp. Jach przedstawił zebranym wstępny plan tegorocznej imprezy. Jak co roku , na uczestników czekają liczne koncerty i warsztaty artystyczne prowadzone przez zawodowych instruktorów. W programie przewidziane są między innymi warsztaty dziennikarskie, wokalne, taneczne, profilaktyczne, rozmowy filozoficzne oraz spektakle teatralne w wykonaniu grup teatralnych z całej Polski.
Po zakończeniu konferencji, organizatorzy i osoby bezpośrednio zaangażowane w przygotowania tegorocznego przedsięwzięcia, spotkali się na naradzie sztabowej, w czasie której omawiali szczegóły dotyczące warunków technicznych, w tym bazy noclegowej i treningowej niezbędnej do organizacji Przystanku. W związku z dużą liczbą uczestników,( przekraczającą 1000 osób), podczas spotkania poruszone zostały także kwesie bezpieczeństwa zarówno na terenie miasta jak i całego powiatu. komendant lublinieckiej Policji, podinsp. Piotr Malinowski zapewnił, że Lubliniec należy do jednych z najbezpieczniejszych miast w województwie, a funkcjonariusze wszystkich komórek organizacyjnych komendy już przygotowują się do lipcowej imprezy aby w czasie jej trwania nie doszło do zakłóceń porządku, aktów wandalizmu lub innych przestępstw kryminalnych. Szef lublinieckich policjantów zapewnił, że zaangażowanie funkcjonariuszy, właściwa organizacja i sprawna realizacja zadań zapewni porządek i bezpieczeństwo podczas tegorocznego Przystanku.