Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Wiadomości

Spotkanie ze słuchaczami U T W

Data publikacji 24.10.2012

Co zrobić by nie zostać okradzionym przez fałszywego wnuczka? Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo na zakupach, w urzędzie ale także we własnym mieszkaniu? Na te i inne pytania z zakresu bezpieczeństwa odpowiadała policjantka na spotkaniu ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które odbyło się w Muzeum im. E. Stein w Lublińcu.

Co zrobić by nie zostać okradzionym przez fałszywego wnuczka? Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo na zakupach, w urzędzie ale także we własnym mieszkaniu? Na te i inne pytania z zakresu bezpieczeństwa odpowiadała policjantka na spotkaniu ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które odbyło się w Muzeum im. E. Stein w Lublińcu. Policjantka z lublinieckiej komendy uczestniczyła dziś w spotkaniu ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lublińcu. Tematem przewodnim spotkania, w którym uczestniczyło około 30 osób, było bezpieczeństwo osób starszych. Funkcjonariuszka zaprezentowała zebranym materiał filmowy pt. „Nie każdemu warto ufać”, nagrany przez bytomskich policjantów. Krótkie filmy obrazują sposób działania sprawców, którzy podając się za pracowników różnego rodzaju firm i instytucji, urzędów, sprzedawców lub członków rodziny, okradają osoby starsze i mieszkające samotnie. Po zakończeniu projekcji, omówionych zostało kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa, których przestrzeganie pozwoli ustrzec się przestępstwa. W związku z trwającą kampanią „Rok Pieszego”, podczas spotkania omówiono także zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie dotyczące niechronionych uczestników tj. pieszych i rowerzystów. Podczas prelekcji funkcjonariuszka zachęcała do stosowania elementów odblaskowych, które szczególnie w porze jesienno – zimowej w znaczący sposób wpływają na bezpieczeństwo ich posiadaczy. Każdy z uczestników spotkania otrzymał także drobny upominek w postaci odblasku.
Ciekawym elementem spotkania okazała się także dyskusja, w której uczestnicy wymieniali się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi zagrożeń i bezpiecznych zachowań.
Zwracając uwagę na to jak ważna jest reakcja każdego mieszkańca na naruszenia porządku prawnego - policjantka przedstawiła podstawowe założenia trwającej kampanii społecznej "Nie reagujesz – akceptujesz".

 

 

 

Powrót na górę strony