Wiadomości

Narada Roczna w KPP

Data publikacji 16.01.2013

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Lublińcu odbyła się roczna narada służbowa podsumowująca działania lublinieckiej Policji w roku 2012. W spotkaniu udział wzięli Śląski Komendant Wojewódzki Policji, zaproszeni goście oraz przedstawiciele wszystkich pionów i komórek organizacyjnych lublinieckiej komendy.

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Lublińcu odbyła się roczna narada służbowa podsumowująca działania lublinieckiej Policji w roku 2012. W spotkaniu udział wzięli Śląski Komendant Wojewódzki Policji, zaproszeni goście oraz przedstawiciele wszystkich pionów i komórek organizacyjnych lublinieckiej komendy. Wczoraj przed południem odbyła się narada roczna kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, podsumowująca wyniki osiągnięte przez policjantów w minionym roku. Spotkanie rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Lublińcu insp. Mirosław Tukaj, składając wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom KPP podziękowania za wytężoną pracę. Komendant szczególne podziękowania za udział i wsparcie przedsięwzięć podejmowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa, złożył władzom miasta. Burmistrz Edward Maniura oraz Starosta Lubliniecki, Joachim Smyła, z rąk Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego nadinsp. Dariusza Działo odebrali srebrne medale „ Za Zasługi dla Policji”. Gwarantując dalszą współpracę mającą na celu zapewnienie bezpieczeństwa w powiecie oraz poprawę warunków pracy funkcjonariuszy, Starosta ufundował i uroczyście wręczył Komendantowi Powiatowemu aparat fotograficzny. Profesjonalny sprzęt z całą pewnością usprawni i podniesie poziom pracy techników kryminalistyki.
Kolejną, zasadniczą część narady, stanowiło przedstawienie wyników pracy funkcjonariuszy przez Komendanta Powiatowego. Optymizmem napawają dane dotyczące bezpieczeństwa na drogach  powiatu. W roku 2011 policjanci odnotowali 80 wypadków, w których zginęły 22 osoby a 87 zostały ranne. W ubiegłym roku w 74 wypadkach zginęło 6 osób i 90 odniosło obrażenia. Odnotowano także spadek ilości kolizji. W 2011 roku doszło do 705 zdarzeń a w roku 2012 ich liczba wyniosła 679.
W dalszej części prezentacji, uczestnicy odprawy zapoznali się z danymi dotyczącymi zagrożenia przestępczością. Skala tego zjawiska w danym rejonie często jest oceniana przy wykorzystaniu współczynnika przestępstw stwierdzonych (kryminalnych) na 100 tys. mieszkańców. Dla powiatu lublinieckiego współczynnik ten wynosi 1186 ( w roku 2011 wynosił 1392). Dla porównania w powiecie kłobuckim wynosi 1069, tarnogórskim – 1967; myszkowskim – 1560, częstochowskim – 1687. Uzyskany w 2012 roku wynik, lubliniecka komendę sytuuje na 2 miejscu w województwie.
Na zakończenie spotkania, komendant podziękował wszystkim za dotychczasową współpracę i wsparcie oraz zapowiedział dalsze zaangażowanie i kontynuację działań w roku bieżącym.

Podsumowując miniony rok pamiętajmy jednak, że nie wystarczą same działania funkcjonariuszy abyśmy mogli czuć się bezpiecznie w domu, w szkole lub na drodze. Ogromny wpływ na poziom bezpieczeństwa ma bowiem postawa każdego mieszkańca, którego reakcja na przypadek naruszenia prawa może wpłynąć na zatrzymanie sprawcy przestępstwa i uniknięcie skutków tego czynu.


 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.98 MB)

Powrót na górę strony