Policjanci z Lublińca zatrzymali dziewięciu nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego
Tylko w okresie od 15 do 23 lutego policjanci z lublinieckiej komendy zatrzymali dziewięciu uczestników ruchu drogowego, którzy zdecydowali się kierować pojazdami po spożyciu alkoholu. Wśród nich znalazło się trzech rowerzystów, pięciu kierowców samochodów oraz jedna osoba poruszająca się hulajnogą elektryczną. Tylko w poniedziałek 17 lutego mundurowi zatrzymali cztery nietrzeźwe osoby.
Do pierwszego zatrzymania doszło 15 lutego o godzinie 18:37 w miejscowości Boronów. Rowerzysta miał w organizmie 3 promile alkoholu. Niespełna godzinę później, o 19:50 w Kokotku, kierowca toyoty doprowadził do kolizji drogowej. Badanie trzeźwości wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W poniedziałek 17 lutego już wczesnym rankiem, o 6:41 w miejscowości Glinica, policjanci zatrzymali kierującego samochodem osobowym marki Volkswagen. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. W tym samym czasie w miejscowości Herby zatrzymano kolejnego kierowcę, który prowadził pojazd po użyciu alkoholu.
Seria zatrzymań trwała nadal – o 9:35 w Ciasnej zatrzymano rowerzystę, który miał ponad promil alkoholu. Natomiast po godzinie 12 w Glinicy 33-letni mężczyzna jadący hulajnogą przewrócił się, po przybyciu policjantów okazało się, że miał prawie 2 promile alkoholu.
Kolejnego dnia, 18 lutego, pod izbę przyjęć Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublińcu przyjechał 38-latek samochodem osobowym, mając niemal promil alkoholu w wydychanym powietrzu. W czwartek 20 lutego o godzinie 17:25 w Lublińcu policjanci zatrzymali kierowcę audi, który miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ostatniego z nietrzeźwych uczestników ruchu zatrzymano w niedzielę 23 lutego w Lublińcu -Kokotku. Po godzinie 8 rano policjanci drogówki skontrolowali rowerzystę, u którego badanie wykazało niemal 1,5 promila alkoholu.
Policjanci po raz kolejny przypominają, że prowadzenie pojazdu po alkoholu stanowi poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwi kierowcy, rowerzyści oraz użytkownicy hulajnóg muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi, w tym wysokimi mandatami, utratą prawa jazdy, a nawet karą więzienia. Policjanci będą nadal prowadzić wzmożone kontrole, by nie dopuścić nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego do jazdy i stwarzania zagrożenia dla innych.