Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
W ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły" lublinieccy policjanci przeprowadzili prelekcje dla przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej w Lubecku. W czasie spotkania mundurowi omówili przepisy dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego oraz powiedzieli jak unikać zagrożeń związanych z przemocą rówieśniczą i używkami. Na najmłodszych czekała niespodzianka - pokaz policyjnego motocykla i radiowozu.
Dodano: 15.09.2020 O "Bezpiecznej drodze do szkoły" i nie tylko... w Lubecku -
W dniach 16-22 września 2020 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona będzie akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).
Dodano: 15.09.2020 Road Safety Days -
Rower to nie tylko codzienny środek transportu, którym można poruszać się do pracy lub na zajęcia, ale jazda nim, to również świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, wycieczki krajoznawczej, a także relaks dla całej rodziny. Pora roku wciąż sprzyja użytkownikom jednośladów jednak dni stają się krótsze i pogarsza się widoczność, co ma duży wpływ na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu.
Dodano: 15.09.2020 Rowerzysto - bądź bezpieczny na drodze!