Dzielnicowy Bliżej Nas

Rejon dzielnicowego nr XIV - plan działania

Celem działań priorytetowych lublinieckich dzielnicowych, jest wskazanie istotnych problemów w danym rejonie służbowym dzielnicowego oraz dążenie do skutecznej eliminacji zagrożenia bądź jego zminimalizowania. Jest to narzędzie, którego celem jest uspołecznienie zadań realizowanych przez dzielnicowych i ma służyć zwiększeniu kontaktów dzielnicowego ze społeczeństwem, dla skutecznego współdziałania z mieszkańcami na rzecz poprawy bezpieczeństwa w danym rejonie.

Plan działania priorytetowego

na okres od 01.08.2024 roku do 31.01.2025 roku

REJON 14 st.sierż.Arkadiuz Jureczko

1. Charakterystyka zdiagnozowanego zagrożenia w rejonie służbowym i zakładany cel do osiągnięcia:

Rejon dzielnicy XIV jest zlokalizowany w sołectwie Wierzbie, Rusinowice, Sadów, Piłka, Cieszowa gminy Koszęcin. Na podstawie wykonanej analizy ustalono, iż bieżącym problemem występującym w rejonie dzielnicy XIV w sołectwie Rusinowice jest spożywanie alkoholu oraz akty wandalizmu w miejscach objętym zakazem tj. rejon dworca PKP, placu zabaw i pobliskich placówek handlowych w każdej porze dnia w szczególności w godzinach popołudniowych i wieczornych. W wyniku tego dochodzi do zakłoceń spokoju mieszkańców jak i zaśmiecania terenu. Osoby spożywające alkohol to głównie osoby spotykające się spontanicznie w celach towarzyskich a także klienci placówek handlowych. Powyższe zagrożenie zdiagnozowano na podstawie analizy informacji zebranych w oparciu o rozmowy z mieszkańcami, na podstawie zgłoszeń na platformie Krajowej Mapy Zagrożeń Bespieczeństwa, przedstawicielami społecznosci lokalnej uwzględniając ich oczekiwania dot. wyeliminowania przedmiotowego zjawiska.

2. Zakładany cel do osiągnięcia:

Podjęcie czynności zmierzających do eliminowania zjawiska spożywania alkoholu, aktów wandalizmów jak również zaśmiecania w miejscu objętym zakazem. W analogicznym okresie odnotowano 5 zgloszeń na platformie Krajowej Mapie Zagrożeń i Bezpieczeństwa. Miernikiem ocennym realizacji planu będzie procentowy spadek zgloszeń o 60% ( 3 zgłoszenie ) na Krajowej Mapie Zagrożeń i Bezpieczeństwa w poruwnaniu czasookresu analogicznego pierwszego półrocza 2024 roku ( 5 zgłoszenia ) we wskazanym rejonie.

Powrót na górę strony