Dzielnicowy Bliżej Nas

Rejon dzielnicowego nr XIII - plan działania

Celem działań priorytetowych lublinieckich dzielnicowych, jest wskazanie istotnych problemów w danym rejonie służbowym dzielnicowego oraz dążenie do skutecznej eliminacji zagrożenia bądź jego zminimalizowania. Jest to narzędzie, którego celem jest uspołecznienie zadań realizowanych przez dzielnicowych i ma służyć zwiększeniu kontaktów dzielnicowego ze społeczeństwem, dla skutecznego współdziałania z mieszkańcami na rzecz poprawy bezpieczeństwa w danym rejonie.

PLAN

działania priorytetowego dla rejonu służbowego nr XIII

na okres od 01.08.2024 roku do 31.01.2025 roku

1.Charakterystyka zdiagnozowanego zagrożenia w rejonie służbowym.

  1.  Na podstawie dokonanej analizy ustalono, że bieżącym problemem występującym w rejonie dzielnicy XIII sołectwo Koszęcin jest naruszanie przepisów zakazu wjazdu i parkowania nieuprawnionych pojazdów mechanicznych w tym quadów, motocykli, samochodów osobowych na terenie leśnictwa Koszęcin. Przedmiotowe zagrożenia zostały zgłoszone na platformie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i potwierdzone poprzez rozmowy z mieszkańcami oraz obserwacje własne. Do naruszeń wymienionych przepisów dochodzi we wszystkie dni tygodnia najczęściej w godzinach rannych i południowych. Dukty leśne leśnictwa Koszęcin często odwiedzane są przez lokalnych mieszkańców w celach rekreacyjnych (spacery, bieganie, nordic walking, jazda na rowerze) i naruszanie zakazu wjazdu pojazdów mechanicznych takich jakich jak quady, motocykle, samochody osobowe naruszające przepisy ruchu drogowego jest uciążliwym procederem dla wskazanej licznej grupy osób. Oczekiwaniem społecznym jest ograniczenie procederu wjazdu na tereny leśne wskazanych pojazdów i wzrost poczucia bezpieczeństwa lokalnego społeczeństwa korzystającego z duktów leśnych.

2.Zakładany cel do osiągnięcia.

Dążenie do ograniczenia procederu naruszania zakazu wjazdu i nieprawidłowego parkowania pojadów na terenach leśnych leśnictwa Koszęcin. W analizowanym okresie pierwszego półrocza 2024 roku odnotowano 6 zgłoszeń na platformie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Powrót na górę strony