Podczas zabawy o bezpieczeństwie - Bezpieczeństwo rowerzystów - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Bezpieczeństwo rowerzystów

Podczas zabawy o bezpieczeństwie

Czerwiec to miesiąc w którym swoje święto obchodzą najmłodsi mieszkańcy. W różnego rodzaju festynach organizowanych z tej okazji aktywnie uczestniczą lublinieccy policjanci. W dniu dzisiejszym mundurowi gościli w Kochanowicach oraz Kokotku.

Z najmłodszymi mieszkańcami Gminy Kochanowice spotkali się dziś policjanci z drogówki i dzielnicowy. Podczas festynu zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka, policjanci prezentowali sprzęt jaki wykorzystują w codziennej służbie i opowiadali o realizowanych zadaniach. Tradycyjnie, największym zainteresowaniem cieszyły się elementy umundurowania wykorzystywanego w trakcie zabezpieczanych imprez masowych oraz policyjny motocykl, na którym szczególnie najmłodsi uczestnicy imprezy chętnie pozowali do zdjęć.

W dniu dzisiejszym policjanci z KPP spotkali się także z uczestnikami obozów w Kokotku. Mundurowi opowiedzieli o służbie w formacji, zaprezentowali wykorzystywany sprzęt i odpowiadali na zadawane przez młodzież pytania. Z uwagi na zbliżające się wakacje, stróże prawa przypomnieli zebranym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Mundurowi omówili zasady postępowania nad wodą, w lesie czy w miejscu zamieszkania. W swoich wystąpieniach apelowali także o ostrożność na drogach i zachęcali do stosowania odblasków nie tylko poza terenem zabudowanym.

  • Dzielnicowy prezentuje policyjny sprzęt
  • Dzieci z policjantem z drogówki
  • Dzieci na festynie  elementami umundurowania