Bezpieczeństwo rowerzystów

Dziś działania „Rowerem bezpiecznie do celu”.

W dniu dzisiejszym policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu prowadzą kampanię „Rowerem bezpiecznie do celu”.

Założeniem kampanii jest promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym rowerzystów, w szczególności dzieci i młodzieży, kształtowanie postawy świadomego i bezpiecznego uczestnika ruchu drogowego, przestrzegającego przepisów prawa. Ideą kampanii jest także zapoznanie rowerzystów z zagrożeniami, które mogą ich spotkać na drodze oraz wyrobienie nawyku przestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym. 

Choć za oknem pogoda typowo jesienna a w kalendarzu rozpoczął się grudzień lublinieccy policjanci skupili dziś swoją uwagę na uczestnikach ruchu drogowego poruszających się na rowerach. W szczególności przyglądają się rowerzystom i ich pojazdom pod kątem obowiązkowego wyposażenia tj: oświetlenia, hamulców, odblasków czy dzwonka oraz dokonują kontroli trzeźwości kierujących.

Mundurowi za każdym razem przypominają o konieczności stosowania dodatkowych elementów poprawiających bezpieczeństwo własne rowerzysty takich jak kask, kamizelka odblaskowa czy jaskrawy ubiór ale także uświadamiają na jakie niebezpieczeństwa narażony jest rowerzysta w trudnych warunkach jesiennych czy zimowych.