9-latek ranny w wypadku - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

9-latek ranny w wypadku

Data publikacji 17.06.2014

Policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w Koszęcinie. 30-letni motorowerzysta potrącił 9-latka, który wtargnął na jezdnię. Ranny chłopiec i motorowerzysta zostali przewiezieni do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj na ulicy Cegielnianej w Koszęcinie. Z wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że jadący na rolkach 9-latek wyjechał zza zaparkowanego przy krawędzi jezdni samochodu i zderzył się z nadjeżdżającym motorowerem. Ranni w wypadku - chłopiec i motorowerzysta zostali przetransportowani do szpitala. Szczegóły tego zdarzenia wyjaśniają teraz śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Policjanci apelują do dzieci i ich rodziców i opiekunów o ostrożność na drodze. Powyższe wydarzenie dowodzi, że chwila nieuwagi może kosztować czyjeś życie lub zdrowie. W okresie wakacji, zrelaksowani, skoncentrowani na wypoczynku i zabawie, często zapominamy o bezpieczeństwie. Pamiętajmy sami i przypominajmy najmłodszym o przestrzeganiu określonych zasad na drodze oraz uświadamiajmy o zagrożeniach na jakie są narażone podczas wakacyjnych zabaw.