Wiadomości

UWAGA!!! Kontrole autokarów w wyznaczonym miejscu!

Data publikacji 19.06.2017

Bardzo duża liczba zgłoszeń i miejsca kontroli oddalone nawet o kilkanaście kilometrów, wymusiły na policjantach drogówki zmiany w zasadach kontroli autokarów. Mundurowi będą przeprowadzać kontrole, ale kierowcy muszą przyjechać we wskazane miejsce tj, na parking PKS przy ulicy Paderewskiego. Kontrole będą przeprowadzane w godzinach: 4.00 – 4.30, 7.00 – 8.00, 17.00 – 18.00.

Kontrole autokarów przeprowadzane będą na parkingu PKS przy ul. Paderewskiego w Lublińcu

w godz. 4.00 – 4.30, 7.00 – 8.00, 17.00 – 18.00.

Kontrola autokaru, którym dziecko uda się na letni wypoczynek, to jeden z pierwszych i bardzo istotnych czynników mających zapewnić maluchowi bezpieczeństwo podczas wakacji. Dotychczas, organizator wyjazdu, rodzić lub opiekun mógł telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej zgłosić kontrolę autokaru podając czas i miejsce, w którym ma być przeprowadzona. W ostatnich tygodniach ogromna ilość kontroli autokarów w jednym czasie oraz w miejsca odległych od siebie nawet o kilkanaście kilometrów, wymusiły zmianę dotychczasowych zasad kontroli.

Obecnie, na miejsce kontroli wyznaczono parking PKS w Lublińcu. Policjanci proszą rodziców i organizatorów wyjazdów o zgłaszanie kontroli z dwu, trzydniowym wyprzedzeniem. Wcześniejsza informacja umożliwi właściwą organizację i przeprowadzenie większej ilości kontroli autokarów.

 

 

 

Powrót na górę strony