Łączy policyjną służbę z pasją - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Łączy policyjną służbę z pasją

Data publikacji 28.08.2020

Trudna, codzienna służba, wymaga od policjantów m.in. ponadprzeciętnej sprawności fizycznej. Mundurowi często łączą obowiązek utrzymywania kondycji z zamiłowaniem do sportu. Nie inaczej jest w przypadku sierż. szt. Agnieszki Czyżewskiej z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu. Od kilku już lat, niezależnie od pory roku, staje ona na starcie kolejnych imprez sportowych.

Sierż. szt. Agnieszka Czyżewska pełni służbę w Zespole do Spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii lublinieckiej komendy. Od wielu lat bieganie jest jej życiową pasją, która nie tylko pozwala zachować doskonałą formę fizyczną, a także daje wytchnienie po wyczerpującej służbie. Jako matka trójki dzieci twierdzi, że to właśnie one dają jej bardzo dużo siły i motywacji. Motto, którym kieruje się w życiu, brzmi: „Bo siła to stan umysłu, który nadaje właściwy ton, by nogi niosły jak melodia zagra”.

Wielokrotnie z sukcesami reprezentowała Policję w wydarzeniach sportowych, organizowanych na terenie całego kraju takich, jak: Mistrzostwa Policji w Biegu im. Grzegorza Załogi, Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. Marka Sienickiego, Biegu o Nóż Komandosa, Zawierciańskim Półmaratonie Jurajskim, II Tarnogórskim Półmaratonie, biegach w Oleśnie, Lisowicach, Myszkowie, biegu Jurathlon Run, czy też cyklu 4 biegów Nocna Wataha.

Ostatnio startowała w nocnym biegu wokół zamku w Olsztynie koło Częstochowy, którego trasa wiodła ścieżkami Jury Krakowsko- Częstochowskiej. Rywalizację kobiet ukończyła na I miejscu, przebiegając 71 km.

Jak sama twierdzi, każdy kolejny start w tego typu imprezach motywuje ją do podejmowania kolejnych wyzwań.

Naszej koleżance serdecznie gratulujemy dotychczasowych osiągnięć, życząc łamania kolejnych barier oraz satysfakcji z następnych startów.

Zdjęcia pochodzą z archiwum A. Cz.

  • Na zdjęciu Agnieszka Czyżewska na trasie biegu.
  • Na zdjęciu Agnieszka Czyżewska w policyjnym mundurze po zakończeniu biegu.
  • Na zdjęciu Agnieszka Czyżewska w czasie zawodów biegowych na trasie .
  • Na zdjęciu trzy kobiety stojące na podium i wręczający im dyplomy mężczyzna w wojskowym mundurze.
  • Na zdjęciu Agnieszka Czyżewska na tle zamku w Olsztynie k. Częstochowy.
  • Na zdjęciu mężczyzna w wojskowym mundurze wręcza dyplom stojącej na podium Agnieszce Czyżewskiej.
  • Na zdjęciu Agnieszka Czyżewska na podium po zawodach w Bytomiu.
  • Na zdjęciu Agnieszka Czyżewska w trakcie zawodów.
  • Na zdjęciu Agnieszka Czyżewska na podium po biegu.