Groźny pożar mieszkania w Lublińcu - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Groźny pożar mieszkania w Lublińcu

Data publikacji 15.02.2021

Policjanci, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają okoliczności i przyczyny pożaru, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę w Lublińcu. Ogień wybuchł w jednym z mieszkań w trzykondygnacyjnego bloku przy ulicy 11-listopada. Dzięki szybkiej akcji służb w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcą pożaru mógł być jeden z lokatorów feralnego mieszkania na parterze.

W piątek 12 lutego o godziny 22:40 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu otrzymał informację o pożarze mieszkania znajdującego się na parterze bloku przy ulicy 11-listopada w Lublińcu. Na miejsce natychmiast zostały skierowane wszystkie służby. Niebezpieczny pożar został szybko opanowany i ugaszony przez przybyłe na miejsce jednostki straży pożarnej. Z budynku ewakuowano łącznie 11 osób. Po zakończeniu akcji gaśniczej na miejscu trwały czynności śledczych, w tym oględziny z udziałem biegłego do spraw pożarnictwa mające wyjaśnić przyczyny i  okoliczności, w jakich doszło do pożaru. W związku ze zdarzeniem policjanci zatrzymali 2 mężczyzn w wieku 31 i 32 lat, którzy przebywali w mieszkaniu na parterze w momencie wybuchu pożaru. W chwili zatrzymania obaj byli nietrzeźwi. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 32-latek usłyszał zarzut nieumyślnego sprowadzenia zagrożenia dla wielu osób, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że okres zimowy to czas, kiedy szczególnie powinniśmy pamiętać o ostrożnym obchodzeniu się z ogniem i zachowaniu zasad bezpieczeństwa przy korzystaniu z piecyków gazowych i elektrycznych. Pamiętajmy, aby nie pozostawiać urządzeń grzewczych bez nadzoru, a wentylacja naszych mieszkań była drożna. Zawsze kiedy w jakimś obiekcie zauważymy ogień, duże zadymienie czy inne niepokojące sygnały informujmy o tym fakcie służby pod numerem alarmowym 112.