Wiadomości

Inauguracja kampanii społecznej "Mamo! Tato! Tutaj jestem.." w powiecie lublinieckim

Data publikacji 26.08.2021

25 sierpnia lublinieccy policjanci wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym zorganizowanym w Jawornicy. Podczas przedsięwzięcia mundurowy zaprezentowali założenia nowej kampanii społecznej pn. „Mamo! Tato! Tutaj jestem”, której głównym celem jest ochrona najmłodszych przed zaginięciami. Policjantom towarzyszyła maskotka śląskiej Policji - Sznupek.

Śląska Policja rozpoczęła nową kampanię społeczną pn. „Mamo! Tato! Tutaj jestem”. Na jej działania składają się bezpośrednie rozmowy z mieszkańcami, edukacja najmłodszych i rodziców, a także kampania informacyjna w mediach. Głównym celem nowego przedsięwzięcia profilaktycznego jest ochrona najmłodszych przed zaginięciami.

W środę 25 sierpnia, w Jawornicy aspirant sztabowy Iwona Ochman zajmująca się w lublinieckiej komendzie profilaktyką społeczną wraz z dzielnicowym gminy Kochanowice młodszym aspirantem Michałem Smoleń zainaugurowali na terenie powiatu lublinieckiego nową kampanię. Wczorajsze spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami Jawornicy i okolicznych miejscowości poświęcone było wyłącznie tematowi szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci. W rozmowie z najmłodszymi uczestnikami spotkania policjanci szczególną uwagę zwracali na to jak należy uniknąć zagubienia się w dużych skupiskach ludzi, a także mówili jak ma zachować się dziecko i jego opiekun w przypadku jeśli już dojdzie do takiej sytuacji. Mundurowi podpowiadali obecnym na spotkaniu rodzicom jak zapobiegać sytuacjom, które mogą doprowadzić nie tylko do chwilowego zagubienia się ich pociech, ale także do poważnych zdarzeń, jak porwanie dziecka czy wyrządzenie mu krzywdy przez osoby obce.

Na koniec uczestnicy festynu otrzymali pamiątkowe gadżety związane z kampanią "Mamo! Tato! Tutaj jestem..." oraz była możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu. We wczorajszym spotkaniu z najmłodszymi policjantom towarzyszył Sznupek - maskotka śląskiej Policji, z którym można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

 

Powrót na górę strony