Wiadomości

"Bezpieczna droga do szkoły" w Lubecku

Data publikacji 07.09.2021

Jak co roku w pierwszych dniach września funkcjonariusze ruchu drogowego i prewencji prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Ich celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem w ruchu i porządkiem w rejonach szkół i placówek oświatowo–wychowawczych powiatu lublinieckiego. Mundurowi odwiedzają również uczniów i w trakcie prelekcji przypominają podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z dróg i bezpieczeństwa w szkole.

Od 1 września policyjne patrole pełniące służbę w rejonach szkół zwracają szczególna uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących, jak i pieszych. Przypominają kierującym o zachowaniu ostrożności w pobliżu szkół i placówek oświatowych, a szczególnie przejść dla pieszych. W trakcie służby mundurowi sprawdzają czy pojazdy zatrzymujące się w rejonach placówek oświatowych nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia, a także sposób przewożenia dzieci w pojazdach.

Stałym elementem działań pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły” są spotkania policjantów z dziećmi poświęcone bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły. W pierwszych dniach września mundurowi odwiedzają uczniów klas I-III, którym wyjaśniają zagadnienia dotyczące obowiązujących zasad poruszania się pieszych po drodze, w tym prawidłowego przechodzenia przez przejście dla pieszych, jazdy na rolkach, hulajnodze czy rowerem. Stróże prawa przypominają o konieczności noszenia elementów odblaskowych. Ostatnio policjanci z lublinieckiej komendy gościli u uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubecku.  

Apelujemy również do rodziców, aby dokładnie upewnili się, że ich pociechy wiedzą jak rozpoznać zagrożenie i jak sobie z nim radzić. Wraz z początkiem roku szkolnego droga do/ze szkoły będzie stałym elementem w życiu dziecka, zatem, my dorośli, zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

Powrót na górę strony