Wiadomości

Szczególna wizyta w lublinieckiej komendzie Policji

Data publikacji 06.06.2022

Z okazji niedawnego Dnia Dziecka, lublinieckich policjantów odwiedził wyjątkowy gość. Z wizytą u mundurowych gościł 17-letni Daniel, który zmaga się z ciężką chorobą. Dla chłopca była to dobra okazja, by zobaczyć z bliska jak wygląda codzienna służba w Policji, a także zapoznać się z policyjnym wyposażeniem i sprzętem.

Daniel ma 17 lat i mieszka wraz z rodziną w Koszęcinie. Mimo ciężkiej choroby, chłopiec na co dzień uczęszcza do Szkoły Podstawowej w Koszęcinie. Z okazji Dnia Dziecka rodzina i opiekunowie Daniela zorganizowali dla niego niespodziankę w postaci wizyty w Komendzie Powiatowej Policji w Lublińcu.
Na początku Daniel zobaczył jak wygląda policyjna sala odpraw oraz zapoznał się z zadaniami, jakie realizują lublinieccy policjanci. Dzielnicowy st. sierż Łukasz Bednarski zademonstrował wyposażenie indywidualne, jakie używane jest w codziennej służbie przez policjantów oraz opowiedział o obowiązkach dzielnicowego.

Ponieważ marzeniem Daniela było zostać policjantem, w trakcie odprawy mógł się poczuć jak prawdziwy stróż prawa, gdyż dostał policyjną czapkę, kamizelkę i tarczę do zatrzymywania pojazdów. Następnie chłopak miał okazję zapoznać się z tajnikami pracy technika kryminalistyki i zobaczyć, jak zabezpiecza się ślady linii papilarnych na miejscu zdarzenia.

Warto podkreślić, że w trakcie wizyty szczególny gość mógł odwiedzić miejsca w lublinieckiej komendzie, które na co dzień są niedostępne, m.in. stanowisko dowodzenia i policyjny areszt. Miał też możliwość poznać osobiście Komendanta Powiatowego Policji w Lublińcu kom. Dariusza Gajzlera, który na pamiątkę wizyty wręczył chłopcu policyjną maskotkę. W rewanżu Daniel przekazał szefowi lublinieckich policjantów własnoręcznie wykonany rysunek, przedstawiający policyjny radiowóz.

Na dziedzińcu lublinieckiej komendy Daniel mógł zobaczyć wnętrze policyjnego radiowozu i posłuchać, jak brzmi syrena pojazdu uprzywilejowanego. Duże wrażenie na chłopcu zrobił czekający w gotowości policyjny motocykl. Policyjny sprzęt spowodował, że Daniel choć przez chwilę mógł się poczuć jak prawdziwy policjant. Był również czas na wspólne pamiątkowe zdjęcia z policjantami.

Danielowi życzymy dużo zdrowia i spełnienia wszystkich marzeń. Mamy też nadzieję, że czas spędzony w towarzystwie lublinieckich policjantów pozostanie na długo w pamięci dzielnego nastolatka, który każdego dnia walczy z chorobą.

Powrót na górę strony