Wiadomości

Policjanci zabezpieczali 33 Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków

Data publikacji 30.06.2022

W środę 29 czerwca rozpoczął się 33. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności" i Olimpijczyków. Podczas rywalizacji, 160 kolarzy przejedzie pięć etapów w pięciu województwach: śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim i łódzkim. Trasa drugiego etapu wyścigu z Tarnowskich Gór do Sosnowca przebiegała m.in. drogami powiatu lublinieckiego. Nad bezpieczeństwem kolarzy i widzów czuwali lublinieccy policjanci.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków rozgrywany jest od 1990 roku. W tym roku 160 kolarzy reprezentujących 27 ekip z 14 krajów przejedzie łącznie pięć etapów w pięciu województwach: śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim i łódzkim o łącznej długości 772,8 km. Rywalizacja rozpoczęła się w Żorach, a zakończy 2 lipca w Łodzi.

W środę 29 czerwca po godzinie 17.00 peleton wjechał na teren powiatu lublinieckiego z kierunku Miasteczka Śląskiego. Po minięciu Sośnicy, drogą numer 789 kolarze dotarli do miejscowości Woźniki, gdzie organizatorzy zaplanowali lotny finisz. W trakcie rywalizacji na trasie kolarze podzielili się na dwie duże grupy. Po przejechaniu ulicami Woźnik uczestnicy wyścigu skierowali się w stronę powiatu myszkowskiego.

Cała trasa wyścigu na terenie powiatu lublinieckiego była zabezpieczana przez lublinieckich policjantów i strażaków OSP, którzy czuwali nad bezpieczeństwem zarówno zawodników, jak i widzów przybyłych, aby dopingować zmagania kolarzy. Na czas przejazdu peletonu i wozów serwisowych ekip kolarskich ruch kołowy na trasie został całkowicie wstrzymany i odbywał się wyznaczonymi objazdami.

Powrót na górę strony