Wiadomości

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W Szkole Podstawowej nr 3 w Lublińcu odbyła się kolejna edycja Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nad konkursem czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego naszej jednostki. Celem tego konkursu było sprawdzenie wiedzy oraz umiejętności uczniów z zakresu przepisów o ruchu drogowym. Przesłaniem turnieju jest promowane właściwego i bezpiecznego zachowania na drodze.

Po raz kolejny Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu gościła w swoich murach uczestników Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W konkursie uczestniczyło 48 uczniów ze szkół gminy Lubliniec, Kochanowice, Pawonków, Ciasna, Koszęcin, Herby oraz Woźniki. Uczniowie podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe, 10-12 lat i powyżej lat 12. Pierwszą część zawodów stanowiła część pisemna, uczniowie musieli rozwiązać test z wiedzy o ruchu drogowym. Następnym etapem było pokonanie toru przeszkód. Młodzi uczestnicy musieli wykazać się sprytem i zręcznością oraz znajomością wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego. Ostatnim etapem było wykonaniem zadania z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Lublińcu podinsp. Mieczysława Krysiaka, gratulowali uczestnikom turnieju ich wiedzy i umiejętności, podkreślali również znaczenie takich rywalizacji, zachęcali do bezpiecznego, zgodnego z przepisami, korzystania z dróg. Do słów komendanta dołączyli się również Zastępca Burmistrza Miasta Lublińca pani Anna Jończyk-Drzymała, która podkreślała znaczenie miasteczka ruchu drogowego znajdującego się na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu oraz reprezentant Starostwa Powiatowego w Lublińcu pan Ernest Pogoda.
W tym roku najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Psarach w kategorii wiekowej 10-12 lat. W kategorii powyżej 12 lat I miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kośmidrach. Indywidualnie najlepszymi okazali się Paweł Podgrabi oraz Zuzanna Wolka.
Zwycięzcy wezmą udział w kolejnych eliminacjach na szczeblu okręgowym.

Gratulujemy !  Życzymy dalszych sukcesów.

Powrót na górę strony