Wiadomości

Debata w trosce o seniorów

Policjanci z lublinieckiej komendy z myślą o bezpieczeństwie seniorów zorganizowali Debatę Społeczną pod hasłem „Świadomy senior- Bezpieczny senior”. Spotkanie odbyło we wtorkowe popołudnie w Glinicy. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać praktycznych porad na temat bezpieczeństwa seniorów oraz jak radzić sobie w sytuacjach zagrożenia.

Policjanci z Lublińca spotkali się z seniorami z gminy Ciasna. Spotkanie miało charakter debaty i odbyło się w sali budynku wielofunkcyjnego w Glinicy. Przybyłych gości przywitał profilaktyk naszej komendy asp.szt. Iwona Ochman razem z dzielnicowymi z terenu gm. Ciasna asp.sztab. Dawid Wocław i st.sierż. Damian Przewieźłik. W debacie uczestniczył również dzielnicowy z gm. Pawonków asp.szt. Sławomir Dyla. Następnie przedstawiono zebranym prezentację multimedialną, podczas której asp.szt. Iwona Ochman omówiła z seniorami mechanizmy i sposób działania sprawców przestępstw, którzy wyłudzają pieniądze od osób starszych i samotnych metodą na tzw. "wnuczka", oraz najnowszą metodą „na policjanta CBŚ”. Treści teoretyczne poparte były realnymi przykładami zdarzeń, do których doszło na terenie Lublińca i powiatu lublinieckiego. Policjantka zwracała uwagę seniorów na rozmaite oszustwa, których ofiarą może paść każdy z nas. Nie zabrakło instrukcji, jak zdemaskować oszusta, oraz jak zachować się w przypadku trudnej sytuacji. Podczas spotkania zwrócono również uwagę na właściwe zabezpieczenie swojego mienia, domów oraz mieszkań. Po zakończeniu prezentacji uczestnicy spotkania mieli możliwość zadawania pytań, jak również dzielenia się swoimi doświadczeniami. Seniorzy na pożegnanie otrzymali opaski odblaskowe, jak również broszurki na temat bezpieczeństwa. Zainteresowanie, z jakim spotkała się debata, pokazuje, że rozmowy na temat bezpieczeństwa są potrzebne, a podobne spotkania będą z pewnością organizowane w przyszłości.

  • na zdjęci widoczny jest wyświetlany slajd z napisem  debata Świadomy senior Bezpieczny senior
  • na zdjęciu widoczna jest duża sala na której siedzą seniorzy na krzesłach  przed nimi stoi policjantka w mundurze z boku siedzi przy stole trzech umundurowanych policjantów
  • na zdjęciu widać siedzącego policjanta i widoczny jest również slajd z prezentacji
  • widoczna jest sala z siedzącymi seniorami i umundurowana policjantka
  • na zdjęciu widoczne są ulotki i odblaskowe opaski
  • na zdjęciu widoczna jest umundurowana policjantka rozdająca odblaskowe opaski osobą siedzącym na krzesłach
  • na zdjęciu widoczna jest umundurowana policjantka rozdająca odblaskowe opaski osobą siedzącym na krzesłach
  • na zdjęciu widoczna jest umundurowana policjantka rozdająca odblaskowe opaski osobą siedzącym na krzesłach
Powrót na górę strony