Wiadomości

Spotkanie dziećmi w Rusinowicach

W poniedziałek policjanci z Posterunku Policji w Koszęcinie odwiedzili przedszkolaków w Rusinowicach, aby porozmawiać z dziećmi na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa. Policjanci przestrzegali przed zagrożeniami związanymi z internetem. Podczas spotkania mundurowi mówili również o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji.

Zbliżające się wakacje to przede wszystkim wypoczynek, ale to także więcej czasu spędzanego przed ekranem tabletu czy komputera. Internet otwiera przed dziećmi wiele możliwości, ale jednocześnie niesie ze sobą nowe wyzwania. Dla najmłodszych to kopalnia możliwości i okno na świat, w którym obok wartościowych treści i odpowiedzialnych internautów, spotykamy drastyczne obrazy i agresywnych użytkowników Policjanci mający na względzie bezpieczeństwo dzieci odwiedzili przedszkole w Rusinowicach i rozmawiali z dziećmi i ich rodzicami o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Koszęcińscy mundurowi przypominali również przedszkolakom podstawowe zasady ostrożnego poruszania się na drodze, jak i bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Podczas spotkania dzieci otrzymały odblaski, które ufundowała Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Spotkanie to z pewnością długo pozostanie w pamięci dzieci i pozwoli im bezpiecznie spędzić wolny czas.

  • na zdjęciu widoczne są dzieci i umundurowania policjanci
  • na zdjęciu widoczny jest umundurowany policjant i dzieci
  • na zdjęciu widoczni są umundurowani policjanci stojący wśród dzieci
Powrót na górę strony