Wiadomości

Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję

Data publikacji 10.06.2024

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i odpowiedzialność za kierownicą. Pamiętajmy, że nawet niewielka dawka alkoholu może wpływać na naszą ocenę sytuacji na drodze i stanowić ryzyko dla kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego. O czym świadczą ostanie zatrzymania nietrzeźwych kierowców.

W niedzielny poranek o godzinie 05:37 dyżurny lublinieckiej komendy otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Lublińcu na ul. Dworcowej. Policjanci po dotarciu na miejsce zastali kierowcę samochodu BMW i uszkodzone ogrodzenie. Zachowanie kierowcy wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu. Badanie przeprowadzone przez policjantów na zawartość alkoholu wykazało u 35-letniego mieszkańca Opola prawie 2 promile.

Dzisiaj z kolei o godz.: 05:34 policjanci lublinieckiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę opla, który prowadził swój pojazd, będąc pod działaniem alkoholu. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Teraz nieodpowiedzialni mężczyźni staną przed sądem, który zadecyduje o ich dalszym losie.

Nietrzeźwy kierowca to ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Niestety pomimo cyklicznie przeprowadzanych akcji profilaktycznych i kontrolnych w dalszym ciągu policjanci zatrzymują kierowców, którzy po alkoholu wsiadają za kierownicę.

Edukacja młodych kierowców, świadomość społeczna oraz skuteczne egzekwowanie przepisów są kluczowe w walce z problemem nietrzeźwych kierowców i poprawie bezpieczeństwa na drodze. Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego mają odpowiedzialność za przestrzeganie przepisów i dbanie o bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg. Bycie kierowca wiąże się z odpowiedzialnością nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale również innych.

Powrót na górę strony