Wiadomości

Krajowe działania prędkość podsumowanie

Data publikacji 11.06.2024

W piątek 7 czerwca br., policjanci lublinieckiej drogówki na terenie naszego powiatu brali udział w krajowych działaniach kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Działania te mają charakter cykliczny, a ich celem jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Na drogach całego kraju wyjechała większej niż zazwyczaj liczby patroli. Policjanci biorący udział w tym dniu w działaniach dokonywali pomiarów prędkości ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

W miejscowości Skrzydłowice po godzinie 8 rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego lublinieckiej komendy zatrzymali kierującego samochodem osobowym marki Honda, który nie zastosował się do obowiązującego tam ograniczenia prędkości do 50 km/h i jechał z prędkością 112 km/h. Wobec 26 -letniego mieszkańca powiatu kłobuckiego mundurowi zastosowali mandat karny w wysokości 2000 zł oraz 14 punktów karnych.
Podczas piątkowych działań mundurowi ujawnili 57 wykroczeń, nałożyli 50 mandatów karnych oraz zastosowali 7 pouczeń.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości, natomiast ujawnianie wykroczeń związanych z prędkością jest istotnym zadaniem policji drogowej, nie tylko podczas prowadzonych działań, ale też przez cały rok.

Powrót na górę strony