Wiadomości

Zginął pieszy

Data publikacji 03.07.2024

Dzisiaj w Lublińcu doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego, w którym śmierć poniósł 66-letni pieszy. Czynności prowadzone na miejscu zdarzenia trwały kilka godzin. Wszelkie okoliczności wypadku będą badali policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lublińcu.

Po godzinie 7.00 służby ratunkowe zostały powiadomione o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Przemysłowej w Lublińcu. Na miejsce zostali skierowani policjanci z lublinieckiej drogówki, załoga pogotowia ratunkowego oraz zastępy straży pożarnej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 64-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego, kierujący samochodem ciężarowym, podczas cofania najechał na pieszego. Niestety, pomimo wysiłków podjętych przez ratowników medycznych, nie udało się uratować życia 66-letniego mieszkańca powiatu. Kierujący samochodem ciężarowym w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Czynności na ulicy Przemysłowej trwały kilka godzin. Postępowanie w sprawie wypadku jest prowadzone przez lublinieckich policjantów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lublińcu.

Apelujemy do wszystkich kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy. Swój apel kierujemy zarówno do tych poruszających się samochodami, jak i do niechronionych uczestników ruchu drogowego - pieszych i rowerzystów.

Zachowanie ostrożności, zdrowego rozsądku i stosowanie się do obowiązujących przepisów z pewnością może przyczynić się do tego, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.

Powrót na górę strony