Wiadomości

I stopień XIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych Dzielnicowy Roku

W czwartek w lublinieckiej komendzie odbyły się eliminacje do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji. Mundurowi, którzy na co dzień pełnią służbę jako dzielnicowi , sprawdzili swoją wiedzę, pisząc test. Najlepsi policjanci będą reprezentować lubliniecką komendę w wojewódzkich XIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych – „Dzielnicowy Roku”.

Dzielnicowi to policjanci, do których można zwrócić się o pomoc w granicach kompetencji Policji lub przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa. To ludzie otwarci, dostępni, wzbudzający zaufanie, znający swoje kompetencje jako policjanci, ale umiejący również wskazać podmioty odpowiedzialne za poszczególne obszary życia społecznego, do których należy również szeroko pojmowane bezpieczeństwo. Inicjując i organizując niezbędne działania, angażują do tego zarówno instytucje publiczne, w tym samorządowe, placówki oświatowe, organizacje pozarządowe, jak i społeczności lokalne.

Czwartkowe eliminacje powiatowe, miały na celu wytypowanie najlepszego dzielnicowego który będzie reprezentował lubliniecką komendę podczas turnieju wojewódzkiego, a następnie ogólnopolskiego. W eliminacjach brali udział policjanci z lublinieckiej komendy, komisariatu w Woźnikach i posterunku w Koszęcinie, którzy na co dzień pełnia służbę jako dzielnicowi.
Policjanci musieli przejść pisemny test wiedzy. Najlepszy dzielnicowy, podczas kolejnego – wojewódzkiego etapu ponownie będzie musiał sprawdzić swoją wiedzę zawodową oraz umiejętności praktyczne.

Przewodniczącym zespołu do przeprowadzenia i organizacji turnieju był Naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Lublińcu w skład komisji wchodzili również kierownik rewiru dzielnicowych i specjalista kontroli. Sprawowali oni nadzór nad poprawnością I etapu na poziomie powiatowym.

 


 

  • na zdjęciu widocznych jest trzech umundurowanych policjantów siedzących za stołem
  • na zdjęciu widoczni są umundurowani policjanci siedzący za stołem i stojący obok nich umundurowani policjanci
  • na zdjęciu widoczni są siedzący na sali za stołem umundurowani policjanci piszący test
Powrót na górę strony