Wiadomości

Dzielnicowy z wizytą na kolonii w Turzy

Dzielnicowy lublinieckiej komendy odwiedził dzieci spędzającą wakacje w Turzy. W trakcie wizyty przeprowadził pogadankę w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2024" podczas której zwrócił uwagę na zasady bezpieczeństwa nad wodą. Podczas spotkania dzieci zadawały dużo pytań dotyczących codziennej pracy policjanta.

Dzielnicowy sierż.szt. Łukasz Drynda gościł we wtorek w Turzy ośrodku diecezji gliwickiej Caritas, gdzie odpoczywają dzieci na kolonii organizowane przez parafię św. Anny w Zabrzu.

Spotkanie z dziećmi było okazją do przypomnienia jak bezpiecznie spędzić wolny czas w okresie wakacji. Dzielnicowy omówił najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą, w górach, w lesie czy na placu zabaw. Rozmawiał również z dziećmi na temat ograniczonego zaufania w stosunku do obcych osób.

Spotkanie z policjantem było również świetną okazją do zapoznania się z wyzwaniami i zadaniami, jakie stawia trudna policyjna służba. Dzieci zadawały dużo pytań dotyczących wykonywania zawodu policjanta oraz pytały o najciekawsze interwencje.

Powrót na górę strony