Aresztowany za usiłowanie zabójstwa
Lublinieccy policjanci zatrzymali 26-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojego kolegi. Na wniosek policjantów i prokuratora, podejrzany został tymczasowo aresztowany. Grozi mu nawet dożywotni pobyt w więzieniu.
Lublinieccy policjanci zatrzymali 26-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojego kolegi. Na wniosek policjantów i prokuratora, podejrzany został tymczasowo aresztowany. Grozi mu nawet dożywotni pobyt w więzieniu. Do zdarzenia doszło w sobotę, późnym wieczorem w miejscowości Jawornica. Jak ustalili śledczy zajmujący się tą sprawą, podczas libacji alkoholowej, 26-latek ugodził nożem w klatkę piersiową swojego młodszego kolegę. Mężczyzna został zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 3 promile alkoholu. Ciężko ranny 22-latek walczy o życie w lublinieckim szpitalu.
W powyższej sprawie wszczęto śledztwo, w trakcie którego prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut usiłowania zabójstwa. Dziś na wniosek policjantów i prokuratora, sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu 26-latka na okres trzech miesięcy. Grozi mu dożywocie.