Dzielnicowy Bliżej Nas

Rejon dzielnicowego nr XV - plan działania

Celem działań priorytetowych lublinieckich dzielnicowych, jest wskazanie istotnych problemów w danym rejonie służbowym dzielnicowego oraz dążenie do skutecznej eliminacji zagrożenia bądź jego zminimalizowania. Jest to narzędzie, którego celem jest uspołecznienie zadań realizowanych przez dzielnicowych i ma służyć zwiększeniu kontaktów dzielnicowego ze społeczeństwem, dla skutecznego współdziałania z mieszkańcami na rzecz poprawy bezpieczeństwa w danym rejonie.

PLAN

działania priorytetowego dla rejonu służbowego nr XV

na okres od 01.02.2024 roku do 31.07.2024 roku

1.Charakterystyka zdiagnozowanego zagrożenia w rejonie służbowym.

Na terenie sołectwa Strzebiń, o każdej porze dnia – psy bez nadzoru stwarzające zagrożenie dla mieszkańców, a zwłaszcza dzieci. Zagrożenie zdiagnozowano na podstawie zgłoszeń na platformie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa rozmów z mieszkańcami, przedstawicielami społeczności lokalnej uwzględniając ich oczekiwania dot. wyeliminowania przedmiotowego zjawiska a także w oparciu o zapisy w systemach informatycznych odnośnie interwencji policyjnych.

2.Zakładany cel do osiągnięcia.

Podjęcie czynności zmierzających do wyeliminowania przedmiotowego zjawiska. Dążenie do uświadomienia właścicieli psów o obowiazkach i zagrożeniach. Miernikiem ocennym będzie spadek o 50% liczby zgłoszeń na platformie KMZB w analogicznym czasie.

Powrót na górę strony